Wojdyła ślubował mieszkańcom Lubawki

Ślubowanie na burmistrza Lubawki złożył dziś Andrzej Wojdyła. Na sesji wybrano także przewodniczącego i wiceprzewodniczącego tamtejszej rady przygranicznej gminy.

Andrzej Wojdyła nie krył tremy. Po raz pierwszy znalazł się w takiej sytuacji. Przez wiele lat był m.in. prezesem Sanikom sp. z o.o. w Lubawce. Do objęcia funkcji burmistrza wciąż był czynny zawodowo.

– Czeka nas bardzo trudny okres. Czuję wielką odpowiedzialność. Deklaruję współpracę ze wszystkimi radnymi. Pozostawione przez poprzednią radę, burmistrzynię zadania wymagają od nas ciężkiej pracy. Przed nami wiele trudnych decyzji. Cieszę się, że moja poprzedniczka, pani Ewa Kocemba, wybrana na radną sejmiku województwa dolnośląskiego, deklaruje współpracę. Oczekiwania społeczne są bardzo duże, co było widoczne podczas spotkań z wyborcami, którym dziękuję za poparcie mojej kandydatury – mówił w trakcie sesji burmistrza Lubawki, Andrzej Wojdyła.

Była już burmistrzyni Ewa Kocemba zaznaczyła, że Lubawka zawsze będzie jej gminą od serca. Jutro w sejmiku złoży ślubowanie na radną województwa dolnośląskiego. Dziś omówiła przekazywane inwestycje, gratulowała nowemu burmistrzowi i radnym. Skład rady zmienił się. 6 radnych na 15 kontynuuje swoją pracę w samorządzie. Przewodniczącym obecnej kadencji został Arkadiusz Wierciński, jego zastępcą – Mariusz Zbrzyzny.

Burmistrz Andrzej Wojdyła stawia na odbudowę zaufania do administracji, ale i współpracę z organizacjami społecznymi. Jak zapowiada, będzie dążyć do poprawy wizerunku gminy (drogi, chodniki, oświetlenie, budynki). Chce zbudować plac zabaw oraz park rekreacyjny w Chełmsku Śląskim, zadbać o przepiękne Chełmsko Śląskie, by stało się ogromną atrakcją dla turystów, a mieszkańcom by żyło się wygodniej i przyjemniej. W całej gminie będzie więcej miejsc odpoczynku i rekreacji. Powstaną parki dla psów. Nowy burmistrz gwarantuje wsparcie finansowe dla stowarzyszeń. Chce poprawić funkcjonowanie świetlic wiejskich. Zarówno latem, jak i zimą, jak mówi, zadba o drogi, chodniki. Bardzo dużą wagę przywiązuje do rozwoju budownictwa społecznego. Nie będzie zaniedbywać też innych inwestycji infrastrukturalnych, które będą finansowane ze środków unijnych, to m.in.: basen, przystanki autobusowe, drogi, ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne, wiaty.Zdjęcia Łukasz Wacławski
Jarosław Buzarewicz

Buzar PR

Dodaj komentarz