Utrudnienia na ulicach Cichej i Nowej w Kamiennej Górze

15 maja 2024 r. rozpocznie się drugi etap prac budowlanych związanych z przebudową ul. Słowackiego w Kamiennej Górze. Będą one prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Nową do ul. Cichej. Należy liczyć się w tym miejscu z utrudnieniami w ruchu.

Na czas prowadzenia robót zostanie wprowadzona organizacja ruchu zastępczego. Dojazd do nieruchomości przez plac budowy (z ewentualnymi utrudnieniami) zostanie zapewniony jedynie mieszkańcom, pojazdom uprzywilejowanym oraz służbom komunalnym.

– Planowany termin zakończenia II etapu prac jest przewidywany w okresie lipca — sierpnia 2024 r. W ich ramach zostanie przebudowana sieć kanalizacji deszczowej, istniejące miejsca parkingowe, wjazdy i dojścia do nieruchomości w obrębie działek gminnych, schody terenowe, chodniki i jezdnia. Dodatkowo powstaną nowe doświetlone przejścia dla pieszych – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

W najbliższą sobotę, 11 maja na obecnie przebudowywanym odcinku zostanie wykonana pierwsza warstwa nawierzchni bitumicznej. Może to wiązać się z dodatkowymi utrudnieniami w ruchu. Po wykonaniu warstwy wiążącej zostanie przywrócony ruch kołowy na tym fragmencie. Ostateczna warstwa ścieralna nawierzchni bitumicznej zostanie wykonana w końcowym etapie inwestycji na całym odcinku przebudowywanej drogi.

Przepraszamy za utrudnienia, prosimy o wyrozumiałość oraz w miarę możliwości ograniczenie do minimum dojazdu samochodami do nieruchomości w okresie trwania robót budowlanych.

Rafał Święcki
Rzecznik prasowy

Dodaj komentarz