DWÓCH POSZUKIWANYCH TRAFIŁO ZA KRATKI

Jednego wieczoru policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwa. 44-latka, czeka kara 2 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności za próbę zmuszenia policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Natomiast rozpoznany przez mundurowych 37-latek spędzi za kratkami ponad rok za kradzieże z włamaniem.

Jednym z zadań policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze jest ujawnianie osób, które ukrywają się przed odpowiedzialnością za wcześniej popełnione czyny. Mundurowi zapoznają się z zdjęciami takich osób, żeby w czasie pełnienia służby móc rozpoznać poszukiwanych.

We wtorkowy wieczór, 16 kwietnia 2024 roku, przed godziną 21:00 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który poszukiwany był za popełnione przestępstwo próby zmuszenia policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Ten czyn popełniony był w warunkach recydywy, a czekająca na niego kara to 2 lata i 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Natomiast przed północą, kolejny patrol złożony z policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, podczas pełnienia służby, rozpoznał na terenie Kamiennej Góry poszukiwanego nakazem doprowadzenia 37-latka. Mundurowi natychmiast podjęli czynności i zatrzymali mężczyznę, który unikał kary ponad 1 roku pozbawienia wolności, za popełnione wcześniej przestępstwa kradzieży z włamaniem.

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz