ZANIM WYJEDZIESZ NA MAJÓWKĘ!

Przed nami długi majowy weekend, z którego na pewno niektórzy będą chcieli skorzystać i wyjechać odpocząć.

Aby wypad przebiegł bez zmartwień zabezpiecz przed wyjazdem odpowiednio swoje mieszkanie. Nie zapomnij o zamknięciu drzwi i okien, uruchom alarm, poproś zaufanego sąsiada o doglądanie dobytku i nie chwal się wyjazdem, bo nigdy nie wiesz, kto czeka na taką informację. Utrudnij działanie złodziejom!

Zanim wyruszysz w podróż samochodem, sprawdź wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie, zupełnij niezbędne płyny. W aucie powinna znajdować się gaśnica, trójkąt ostrzegawczy a także, apteczka i kamizelka odblaskowa. Warto wcześniej sprawdzić trasę, którą zamierzamy przebyć, przeprowadzane na niej prace drogowe czy objazdy, a także inne warianty dróg, które pozwolą dotrzeć do zamierzonego celu, w przypadku wystapienia utrudnień.

Korzystając ze środków komunikacji publicznej, w pociągu, autobusie, na lotnisku etc. zachowaj szczególną ostrożność w miejscach zatłoczonych- kieszonkowcy nie śpią. Zabezpiecz swoje wartościowe przedmioty!

Bądź ostrożny podczas wyszykiwania ofert lokalowych hoteli, pensjonatów czy miejsc wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Zdarzają się ogłoszenia nieistniejących miejsc noclegowych lub zamieszczone przez oszustów, w celu wyłudzenia zaliczek za pobyt. Sprawdź czy podmiot figuruje w bazie urzędu marszałkowskiego, urzędu gminy lub miasta, sprawdź również opinie czy stronę internetową obiektu.

Informacje o koloniach i obozach znajdziesz na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.men.gov.pl

W serwisie bezpiecznyautobus.gov.pl

wpisując numer rejestracyjny autokaru, który wiezie dzieci na wakacje, można otrzymać bezpłatną informację, czy pojazd ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

Życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku.

mł. asp. Elwira Hajduga

Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

 

Dodaj komentarz