Proces w trybie wyborczym

W Jeleniej Górze rozstrzygnięta została dziś (piątek, 12 kwietnia) sprawa w trybie wyborczym pomiędzy kandydatami na burmistrza miasta Kamienna Góra Arkadiuszem Dybcem i Januszem Chodasewiczem.

Postanowienie dotyczy materiału wideo, który Janusz Chodasewicz opublikował przed pierwszą turą wyborów samorządowych. W materiale wideo oskarżał Arkadiusza Dybca, sekretarza lubawskiego ratusza, o zaniedbanie inwestycji w Lubawce. Arkadiusz Dybiec tłumaczył, że jako sekretarz nie miał obowiązku realizowania zadań, o których mówił burmistrz Janusz Chodasewicz w filmie.

Sąd zakazał Januszowi Chodasewiczowi rozpowszechniania informacji, że Arkadiusz Dybiec, zajmując stanowisko Sekretarza Miasta Lubawka, był odpowiedzialny za brak realizacji w mieście Lubawka inwestycji i wydarzeń w postaci: wielkiego centrum logistycznego, Centrum Aktywności Młodych, stoku narciarskiego, pozyskania inwestora dla dworca PKP w Lubawce, zagospodarowania zalewu w Bukówce, tanich mieszkań dla młodych, tanich posiłków dla seniorów, bezpłatnej komunikacji.

Sąd zobowiązał uczestnika postępowania Janusza Chodasewicza do usunięcia z internetowego portalu społecznościowego Facebook, umieszczonego na koncie prowadzonym przez Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Chodasewicza „Lepsze Miasto” filmu zatytułowanego „Zero konkretów Pana Dybca. Pojechaliśmy do Lubawki, aby sprawdzić, czy obietnice składane kamiennogórzanom były realizowane w sąsiednim mieście. Pan Dybiec pełnił w nim kierowniczą funkcję przez minioną kadencję”.

Sąd nakazuje Januszowi Chodasewiczowi opublikowanie w ciągu 48 godzin na internetowym portalu społecznościowym Facebook, na koncie prowadzonym przez Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Chodasewicza „Lepsze Miasto”, czcionką kroju „Open Sans” koloru czarnego w rozmiarze 14 sprostowania o następującej treści:

„Ja, Janusz Chodasewicz oświadczam, że nie są prawdziwe rozpowszechnione przeze mnie informacje, jakoby Arkadiusz Dybiec, zajmując stanowisko Sekretarza Miasta Lubawka, był odpowiedzialny za brak realizacji w mieście Lubawka inwestycji i wydarzeń w postaci: wielkiego centrum logistycznego, Centrum Aktywności Młodych, stoku narciarskiego, pozyskania inwestora dla dworca PKP w Lubawce, zagospodarowania zalewu w Bukówce, tanich mieszkań dla młodych, tanich posiłków dla seniorów, bezpłatnej komunikacji” zobowiązując uczestnika do utrzymywania publikacji tego sprostowania na wskazanym koncie do dnia 21 kwietnia 2024 roku włącznie.

Postanowienie nie jest prawomocne, a burmistrz Janusz Chodasewicz złożył już odwołanie.

Dodaj komentarz