Konferencja prasowa w sprawie kamiennogórskiego szpitala

Zapis wideo z konferencji prasowej z dnia 26 lipca br., w sprawie kamiennogórskiego szpitala. W konferencji udział wzięli: wiceminister Marzena Machałek, wojewoda Jarosław Obremski, starosta Jarosław Gęborys, prof. dr hab. n.med. Sławomir Suchocki (konsultant ds. ginekologii i położnictwa) oraz prezes PCZ Barbara Kosak.

Briefing z udziałem Sekretarz Stanu w MEN Marzeny Machałek, jaki odbył się po konferencji prasowej.

Druga konferencja prasowa odbyła się w kamiennogórskim szpitalu. Tam również zapewniano, że nie ma i nie było planów likwidacji szpitala.

– Serdecznie proszę wszystkie osoby, które mówią o tym, że szpital ma być zlikwidowany, aby zaprzestały takich informacji. Nam zarządzającym to bardzo utrudnia pozyskanie tych osób, które są dla nas najcenniejsze. Rozmowy z potencjalnymi pracownikami, potencjalnymi lekarzami naprawdę są trudne – mówi prezes PCZ Barbara Kosak.

Kamiennogórski szpital ma działać bez dwóch zlikwidowanych oddziałów. Z początkiem września ma zacząć funkcjonować pediatria. Obecnie jest kompletowany zespół. O pozyskaniu ordynatora na oddział pediatrii, poinformował podczas konferencji w szpitalu dyrektor ds. medycznych Bartosz Rawski.

Dziękujemy RR Dziennik Regionalny.

Dodaj komentarz