KOLEJNE SPOTKANIE SENIOR ONLINE JUŻ 7 LUTEGO 2022 ROKU

Zapraszamy wszystkich seniorów do kolejnego spotkania z cyklu „Senior Online”, które odbędzie się 7 lutego 2022 roku w godzinach od 9.00 do 9.30. Już 7 lutego 2022 roku w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego odbędzie się kolejne spotkanie policyjnych profilaktyków z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Linki do spotkań dostępne są dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowych poszczególnych komend. Gościem specjalnym będzie Prezes Klubu Seniora w Kamiennej Górze pani Irena Wolska.

Celem szkoleń w ramach koncepcji „Senior Online” jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.

Serdecznie zapraszamy 3 stycznia 2022 roku o godz. 09.00 serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze

 

asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz