DUSIŁ PARTNERKĘ, POSIADAŁ PRZY SOBIE NARKOTYKI.

Nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania do pokrzywdzonej dla 22-letniego mężczyzny, który wszczął awanturę dusił i uderzał partnerkę. Posiadał przy sobie narkotyki. Teraz odpowie przed sądem.

We wtorek (11.01.2022 roku) kamiennogórscy policjanci zostali wezwani na interwencję w związku ze głoszeniem awantury domowej. Z relacji zgłaszającej partner po całonocnej nieobecności powrócił do mieszkania, wszczął awanturę podczas której dusił pokrzywdzoną oraz ugryzł ją w policzek. Przybyli na miejsce funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę zapewniając kobiecie bezpieczeństwo. Podczas czynności mundurowi ujawnili w paczce papierosów, należącej do mężczyzny zawiniątko wraz z zawartością substancji krystalicznej w ilości 0,07 grama. Przeprowadzony w jednostce policji test zabezpieczonej substancji wykazał zawartość metamfetaminy. 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut naruszenia narządów czynności ciała poniżej dni 7 oraz zarzut posiadania środków odurzających za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Kamiennogórscy policjanci zastosowali wobec mężczyzny nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Za swoje czyny odpowie przed sądem.


Kamiennogórska policja informuje:

Sprawcy przemocy w rodzinie często starają się doprowadzić do izolacji społecznej ofiary. Dokładnie kontrolują i ograniczają jej kontakty z bliższą i dalszą rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Odizolowanie i ukrywanie przed innymi swoich problemów sprawia, że ofiara przemocy staje się coraz bardziej bezsilna, a „władza” sprawcy systematycznie się zwiększa.

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia, sąsiadowi  dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz