UGODZIŁ NOŻEM KONKUBINĘ

Dozór policyjny, nakaz opuszczenia lokalu oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej otrzymał 35- letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, który w dniu 8 stycznia br. w trakcie awantury domowej ugodził swoją partnerkę nożem kuchennym.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Marciszowie interweniowali w jednym z bloków na terenie miasta Kamiennej Góry. Według osoby zgłaszającej pokrzywdzona przebiegła do jej mieszkania prosząc o wezwanie policji, gdyż jej partner ugodził ją nożem kuchennym w udo. Szybka reakcja mundurowych pozwoliła na zatrzymane mężczyzny i odizolowanie jej od sprawcy przemocy. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy chirurgicznej. Po opatrzeniu rany głębokości 5 cm, pokrzywdzona wróciła do miejsca zamieszkania. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, iż mężczyzna w okresie od lutego do 2020 roku znęcał się psychicznie nad kobietą. W dniu 10 stycznia br. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, gdzie zastosowano wobec 35-latka środek zapobiegawczy postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. Za popełniane przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

 

Sprawcy przemocy w rodzinie często starają się doprowadzić do izolacji społecznej ofiary. Dokładnie kontrolują i ograniczają jej kontakty z bliższą i dalszą rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Odizolowanie i ukrywanie przed innymi swoich problemów sprawia, że ofiara przemocy staje się coraz bardziej bezsilna, a „władza” sprawcy systematycznie się zwiększa.

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia, sąsiadowi  dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz