Nocne pożary, jedna osoba nie żyje.

Minionej nocy tuż przed godziną 23.00 wybuchł pożar w budynku wielorodzinnych przy ulicy Ogrodowej w Kamiennej Górze. Jako pierwsi na miejsce przyjechali kamiennogórscy policjanci. Błyskawiczna reakcja przyczyniła się do uratowania życia osób przebywających w budynku. Ewakuowano łącznie 23 lokatorów budynku. Nad ranem również w Kamiennej Górze doszło do kolejnego pożaru tym razem ze skutkiem śmiertelnym.

Kamiennogórscy policjanci jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru, do którego doszło w piwnicy budynku wielorodzinnego przy ul. Ogrodowej w Kamiennej Górze. Widząc wydobywający się z budynku dym, mundurowi natychmiast rozpoczęli ewakuację lokatorów z płonącego bloku. Akcja była mocno utrudniona z uwagi na duże zadymienie całej klatki schodowej. Policjanci pukali do wszystkich mieszkań, budząc lokatorów. Poprzez otwarcie okien mundurowi oddymili klatkę schodową, umożliwiając mieszkańcom wyjście na zewnątrz. Na miejsce dotarło łącznie 6 zastępów Straży Pożarnej w tym Państwowa Straż Pożarna z Kamiennej Góry, OSP Ptaszków, którzy również ewakuowali lokatorów. Łącznie z budynku ewakuowano 23 osoby. Strażacy ugasili pożar i zniwelowali zagrożenie. W czasie prowadzonych działań policjanci zapewnili schronienie 5 ewakuowanym mieszkańcom w policyjnym radiowozie. Po ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu klatki schodowej, strażacy sprawdzili stężenie tlenku węgla. Z uwagi na brak zagrożenia, mieszkańcy bloku mogli wrócić do swoich mieszań.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogła być wada pieca centralnego ogrzewania, znajdującego się w piwnicy oraz zapłon składowanych w pobliżu znajdujących się tam przedmiotów. Nikt nie odniósł obrażeń, pożar nie wydostał się poza pomieszczania piwniczne.

Do kolejnego pożaru doszło nad ranem również w budynku wielorodzinnym przy u. Karola Miarki w Kamiennej Górze. Policjanci po przybyciu na miejsce zastali zgłaszającego, który w jednym z mieszkań budynku ujawnił zwłoki swojego ojca. Mieszkanie oraz klatka schodowa były mocno zadymione. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej wynieśli na zewnątrz ciało 63 letniego mężczyzny. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny. Ewakuowano łącznie 11 osób w tym dziecko, które ze względu na trudności z oddychaniem zostało przewiezione do szpitala. Pozostali lokatorzy uzyskali schronienie w Urzędzie Miasta w Kamiennej Górze. Na miejscu trwają czynności procesowe, mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności zdarzenia.

asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

Dodaj komentarz