KOLIZJA NA DRODZE KRAJOWEJ NR 5

Wysokim mandatem i punktami karnymi zakończyła się kolizja, do której doszło dzisiaj na drodze K5 na wysokości Przedwojowa. Policjanci Referatu Ruchu Drogowego w Kamiennej Górze ustalili, że 66-letnia kierująca nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i nie zachowała ostrożności podczas jego omijania, w wyniku czego najechała na tył skręcającej Toyoty. Na szczęście w groźnie wyglądającym zdarzeniu, uczestnikom nic poważnego się nie stało. Na miejscu razem z funkcjonariuszami policji pracowała straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze obsługiwali zdarzenie drogowe, do którego doszło dzisiaj (07 czerwca) przed godziną 12:00 na drodze K5 na wysokości Przedwojowa.

Funkcjonariusze policji ustalili, że kolizja miała miejsce, kiedy kierująca Toyotą zwolniła żeby wykonać manewr skrętu. W tym momencie na jej tył najechał Peugeot, którym kierowała 66-latka. Kobieta nie wiedziała, jak doszło do tego zdarzenia.

Na miejscu pracowała straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Z powodu spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa na drodze, gdzie następstwem był rozstrój zdrowia poszkodowanej, 66-letnia kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 złotych oraz 12 punktami karnymi.

Kierowco – zachowaj bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu i zwracaj uwagę na manewry, jakich wykonanie sygnalizuje kierowca przed Tobą.
Jeśli nie jesteś pewny, czy dasz radę ominąć z prawej strony skręcający samochód – nie rób tego.

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz