Ukradł pieniądze z prezentu komunijnego!

Uciekał ze skradzionymi pieniędzmi – został zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów. A to nie wszystko, co miał na sumieniu…
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w poniedziałkową noc otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do kradzieży sporej ilości gotówki. Mężczyzna miał wejść przez okno do jego wnętrza i zabrać pieniądze, które otrzymało dziecko w ramach prezentu.
Mundurowi zauważyli podejrzanego o ten czyn 30-latka, który na ich widok rozpoczął ucieczkę. Policjanci nie dali mu szans i po chwili pościgu pieszego zatrzymali kamiennogórzanina, odzyskując większość skradzionej gotówki.
Nie był to jedyny czyn, który mężczyzna miał na sumieniu. Lista jego przewinień jest długa, w sumie policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu 50 zarzutów.
30-latek jest podejrzany m.in. o znęcanie i uporczywe nękanie swojej partnerki, o kradzież i korzystanie z karty bankomatowej, wyłudzenie kredytów i pożyczek wykorzystując dane osobowe innych osób, a także kradzieże i kradzieże z włamaniem. Straty, które spowodował mężczyzna to kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za czyny, o które jest podejrzewany, grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.
 
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz