Wilk udusił psa, a teraz zaatakował człowieka.

Wczoraj informowaliśmy państwa o ataku wilka na psa przebywającego na prywatnej posesji we wsi Błażkowa koło Kamiennej Góry. Pomimo prób lekarza weterynarii pies nie przeżył ataku. Do kolejnego incydentu doszło w piątek 21 października, tym razem wilk zaatakował rodzinę pozyskującą drewno w lesie koło Błażkowej.

Po godz. 17 policja została powiadomiona o agresywnym drapieżniku, który atakuje mieszkańców wsi Janiszów. Ci widząc groźne zwierzę schowali się w kabinie ciągnika. Na zewnątrz przebywały jeszcze inne osoby, nie mając, gdzie się schować odstraszały wilka piłą łańcuchową. Zwierzę nie reagowało krążąc wokół ludzi. Wystraszeni mieszkańcy poprosili policję o pomoc, patrol spisał dane personalne i odjechał do kolejnej interwencji.  Na szczęście nie doszło do tragedii. Wilk jest gatunkiem chronionym jednak, jeżeli jest chory powinien się tym zainteresować wydział ochrony środowiska.

3 myśli na temat “Wilk udusił psa, a teraz zaatakował człowieka.

  1. Starsza Pani – typowy człowiek, jak dzikie zwierzę to odstrzelić. Tnijcie las dalej, a potem się dziwcie, że zwierzyna nie ma się gdzie podziać i na ludzi wpada.

  2. Poszkodowani atakami powinni zgłaszać podejrzenie popełninienia przestępstwa z art. 160 kk. Tylko wizja oglądania słońca zza więziennych krat pomoże przywrócić rozum urzędnikom odpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa ludziom. Brak jakiejkolwiek reakcji w tym przypadku to podstawa do wyciągnięcia odpowiedzialnosci karnej wobec urzędników ale również wobec policjantów. Tutaj natychmiast trzeba zawiadomić RDOŚ i natychmiast zarządzić odstrzał https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-karny-16798683/art-160

Dodaj komentarz