WZMOŻONE DZIAŁANIA KAMIENNOGÓRSKICH POLICJANTÓW W RAMACH AKCJI „SAMOCHÓD”

W dn. 10 oraz 12 marca br. funkcjonariusze wchodzący w skład Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, realizując zadania w zakresie inicjowania i organizowania działań operacyjnych, mających na celu sprawne i skuteczne rozpoznanie, zapobieganie i zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu przeprowadzili na terenie powiatu kamiennogórskiego wzmożone działania w tym zakresie. Czynności wykonywane przez policjantów ukierunkowane były na zwalczanie przestępczości samochodowej.

Praca funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej wymaga dobrego rozpoznania ale też ogromnego zaangażowania. Od takich policjantów wymaga się cierpliwości, zapału, bardzo dobrego przygotowania i doświadczenia. To wszystko w efekcie przekłada się na osiągane wyniki. Tego typu działania organizowane są cyklicznie i mają na celu sprawne i skuteczne rozpoznanie, zapobieganie i zwalczanie przestępczości związanej z kradzieżami aut.

W takich działaniach na terenie powiatu kamiennogórskiego w dniach 10 i 12 marca br. udział wzięło łącznie 24 funkcjonariuszy pionu kryminalnego i prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Funkcjonariusze m.in. sprawdzali legalność dokumentów pojazdu, a także weryfikowali w systemach policyjnych dane kierowców i pasażerów pod kątem ewentualnych poszukiwań. Mundurowi kontrolowali także przewożony w pojazdach bagaż, chcąc się upewnić, czy kierujący autami nie posiadają przypadkiem przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do jego popełnienia.

Policjanci skontrolowali 70 pojazdów, wylegitymowali 64 osoby. Dwie osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze odzyskali również mienie w postaci przyczepy o wartości 3 tys. zł

asp. Paulina Basta

KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz