Lada dzień pojedziemy całą S3 od Bolkowa do Szczecina

Na 10 listopada br. zaplanowaliśmy udostępnienie kolejnych 8 km drogi ekspresowej S3 od węzła Polkowice Północ (dawniej Kaźmierzów) do węzła Polkowice Południe. Trasa główna będzie oddana w całości ze wszystkimi relacjami na węzłach.

W pierwszym etapie, czyli 29 października br., udostępniliśmy kierowcom 6-kilometrowy odcinek ekspresówki pomiędzy Polkowicami a Lubinem. Cała oddana do użytku trasa liczyć będzie łącznie ponad 14 km.  

Budowa odcinka drogi ekspresowej S3 od węzła Polkowice Północ (dawniej Kaźmierzów) do węzła Lubin Północ współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To część większego przedsięwzięcia, czyli realizacji S3 pomiędzy węzłami Nowa Sól i Legnica (skrzyżowanie z A4). 

Droga ekspresowa S3 w Polsce będzie miała długość ok. 500 km i będzie przebiegać południkowo od Świnoujścia i Szczecina na północy, do południowej granicy Polski w Lubawce. Łączy się z autostradami A6 koło Szczecina, A2 koło Świebodzina oraz z A4 koło Legnicy. Od środy, 10 listopada, bez przeszkód pojedziemy drogą ekspresową S3 od Szczecina w woj. zachodniopomorskim do Bolkowa w woj. dolnośląskim. To łącznie ok. 340 km.  

Dodaj komentarz