Oszuści “na policjanta” ponownie atakują.

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ ‼ Oszuści ponownie atakują, podając się za policjantów ‼
Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność. W dniu wczorajszym na terenie Kamiennej Góry doszło ponownie do oszustwa metodą „na policjanta”.
Mieszkanka naszego powiatu uwierzyła w fałszywą historię przedstawioną w rozmowie telefonicznej przez rzekomego policjanta naszej Komendy i przekazała oszustowi dane do swojego konta bankowego, z którego wypłacił pieniądze w kwocie łącznej 6 tys. zł. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze i prywatne hasła do naszych kont. Pod żadnym pozorem nie przekazujemy takich danych! Jeżeli w słuchawce telefonu słyszymy podobne historie, należy jak najszybciej się ROZŁĄCZYĆ i powiadomić Policję.
Numer telefonu do oficera dyżurnego kamiennogórskiej policji
☎️47 873 62 00.
Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia, że dzwoni do nas oszust, koniecznie najpierw rozłączmy połączenie, a następnie wybierzmy powyższy numer telefonu.
Pamiętajmy w rozmowie z naszymi seniorami, przekażmy im tą kolejność. Ponieważ oszuści proszą, by się nie rozłączać a następnie wybrać numer 112, by potwierdzić swoją wersję. Seniorzy, myśląc, że dzwonią na numer alarmowy, tak naprawdę przez cały czas są w połączeniu z oszustem, w związku z czym zgłasza się po chwili nie dyspozytor numeru alarmowego, a podstawiona osoba udająca policjanta, która potwierdza wersję oszusta.

Dodaj komentarz