Zdemolował służbowe auto za pomocą kilofa. Aktualizacja 02.10.2020r

Młody mieszkaniec Raszowa, zaatakował kilofem służbowe auto jednej z firm internetowych.

W środę (30.09.2020.) rano, informatycy z firmy EJSG przyjechali na jedną z posesji w miejscowości Raszów. Weszli do domu i rozpoczęli diagnozowanie internetu, wtedy dobiegł ich huk niszczonych blach ich samochodu. Jak się okazało młody mieszkaniec, do którego przyjechali,  przy pomocy kilofa niszczył ich pojazd służbowy.

 

Auto ma wgniecenia, dziury w karoserii i całe nadaje się do remontu. Pracownicy firmy uciekli z posesji i wezwali policję. Napastnik wyrzucił kilof do strumienia i ruszył po siekierę. Wtedy został obezwładniony przez policjantów. Nie wiadomo co kierowało napastnikiem. Został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnej izbie zatrzymań. Według świadków,  30 latek zachowywał się chaotycznie, i nie umiał wytłumaczyć policjantom dla czego zaatakował. Teraz odpowie za zniszczenie mienia. Właściciel firmy EJSG, wycenia  wstępnie straty na kilka do kilkanaście tysięcy złotych. To orzeknie rzeczoznawca.

AKTUALIZACJA 02.10.2020r. Jak informuje asp. Paulina Basta rzeczniczka prasowa komendanta policji w Kamiennej Górze. W dniu wczorajszym (01.10.2020) podejrzany usłyszał zarzut zniszczenia mienia, nie przyznał się do winy. Nie złożył również wyjaśnień, po wykonaniu z nim czynności, został zwolniony do domu. Teraz zajmie się nim sąd.

Dodaj komentarz