Koncert organowy na cztery ręce

Przed nami bardzo ciekawy koncert organowy. W piątek (17 lipca) o godz. 19:00 dwójka niezwykle utalentowanych wirtuozów zaprezentuje na krzeszowskich organach utwory Mozzarta, słynny walc Johanna Straussa, tego wieczoru usłyszymy także sporo muzyki filmowej.

Sebastian Kresali oraz Tomasz Padoła w duecie organowym AdLibitum Organ Duo przyjadą za dwa tygodnie do Krzeszowa aby oczarować publiczność. Warto zaznaczyć, że Europejska Perła Baroku jest dla tego duetu miejscem symbolicznym, gdyż to właśnie w Krzeszowie w 2017 roku zrodziła się idea założenia takiego ugrupowania. Od samego początku dla obojga artystów priorytetem była popularyzacja muzyki organowej oraz organów piszczałkowych jako odpowiednika orkiestry symfonicznej, a także krzewienia kultury muzycznej. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby lubujące się w muzyce organowej na wyjątkowy koncert, podczas którego poznamy duet AdLibitum w jego pełnej krasie! Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z doświadczeniem obu organistów:

Tomasz Padoł  urodził się 11 września 1995 roku w Mogilnie. Naukę gry na organach rozpoczął w 2011 roku w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Gnieźnie w klasie organów mgr Jakuba Pankowiaka, które to ukończył w roku 2015 z wyróżnieniem. W roku 2018 ukończył studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego  w Poznaniu na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność muzyka kościelna w klasie organów prof. zw dr hab. Elżbiety Wiechowicz – Karolak. Od 2018 roku jest studentem studiów magisterskich tego samego kierunku na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie organów dra Marka Fronca.

Sebastian Kresali  jest absolwentem Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu w klasie organów mgr Łukasza Romanka. W 2017 roku ukończył studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność muzyka kościelna w klasie organów dr Tomasza Głuchowskiego. Obecnie jest studentem studiów magisterskich tegoż samego kierunku na specjalnościach prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych w klasie dyrygowania prof. dr hab. Marty Kierskiej-Witczak oraz muzyka kościelna w klasie organów dr Marka Fronca. Od września 2013 roku pełni funkcję głównego organisty kościoła pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie. Jest również organizatorem cyklu koncertów o nazwie „Lato Organowe” w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie. W latach 2015-2017 był dyrektorem artystycznym i dyrygentem wołowskiego chóru kameralnego „Cantores Woloviensis”. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną jako nauczyciel muzyki. Swoją aktywnością obejmuje zarówno koncerty solowe, jak i szeroko pojętą kameralistykę. Występował na terenie Polski m.in. we Wrocławiu, Wołowie, Krzeszowie, Kielcach oraz w czeskim Broumovie. Brał udział w kursach interpretacji muzyki organowej oraz improwizacji prowadzonych przez m.in. prof. Ireneusza Wyrwę, dr hab. Krzysztofa Urbaniaka, prof. Juliana Gembalskiego.

Bilety na koncert dostępne są stacjonarnie w krzeszowskim Biurze Obsługi (Plac Jana Pawła II 3, 58-400 Krzeszów) oraz w sklepie internetowym www.sklep.opactwo.eu.

Jacek Trybuła
kierownik ds. PR i turystyki

Dodaj komentarz