SZKOŁA PRZEMYSŁOWA ZPL “LEN” 1946-52

W Kamiennej Górze, w latach powojennych, w okresie od roku 1946 do 1952 funkcjonowała w mieście Szkoła Przemysłowa. Klasy w których kształcono przyszłych włókienników i mechaników, funkcjonowały przy Zakładach Przemysłu Lniarskiego „Len”. Po 50 latach w warsztatach zakładu, spotkali się absolwenci tej szkoły, by powspominać tamte czasy.

Na spotkanie zostali zaproszeni również pracownicy lokalnej telewizji kablowej i dzięki temu możemy dziś dowiedzieć się nieco więcej o tamtych wydarzeniach. Program przegrano na nośnik cyfrowy, tym samym może go obejrzeć znacznie większa liczba odbiorców. Mamy nadzieję, że publikacja archiwalnych materiałów, sprawia Państwu radość w czasach izolacji i pandemii.

Niestety redakcja www.jużwiesz24.pl zmuszona została do usunięcia ostatnio opublikowanego programu z pasowania na ucznia w Szkole Podstawowej Nr2.  Zadzwonił do nas jeden z byłych pierwszoklasistów sprzed 22 lat i zagroził procesem sądowym w przypadku dalszej emisji tego filmiku. Rozmówca uznał, że program narusza jego prawo do ochrony wizerunku, oraz przepisy RODO.  Misją redakcji jest zachowanie przed zniszczeniem starych archiwów po byłej TV Kam Sat, która funkcjonowała w Kamiennej Górze w latach 90 tych XX wieku.

Przegrywanie kaset VHS i ich digitalizacja to kosztowny i mozolny proces. Mieliśmy nadzieję, że to ważny element nierozerwalnie związany z historią miasta, niestety nie wszystkim podoba się nasza działalność i domagają się usunięcia filmów oraz straszą sądami. Czekamy na Państwa komentarze.

Jedna myśl na temat “SZKOŁA PRZEMYSŁOWA ZPL “LEN” 1946-52

  1. Podziękowania dla tych co pamiętają , kto kończył ten wie ile wspomnień i czasu nie straconego.
    Panie Romanie Sto Lat no i dla Zbyszka związkowca oraz Mirka Osieckiego. Wspaniały materiał

Dodaj komentarz