Miejski autobus dojedzie do Antonówki

Mamy bardzo dobrą wiadomości dla mieszkańców Kamiennej Góry, a szczególnie dla osób mieszkających na osiedlu Antonówka. Od poniedziałku 6 maja br. uruchomiona zostaje druga linia bezpłatnego przewozu osób, która łączyć będzie wspomnianą dzielnicę z centrum miasta. Kursy do i z Antonówki realizowane będą z parkingu przy Centrum Handlowym Kaufland. W tym miejscu łączyć będą się linie nr 1 i nr 2.

O uruchomienie linii do Antonówki apelowali mieszkańcy oraz radni. W odpowiedzi na te apele burmistrz Janusz Chodasewicz podjął decyzję o uruchomieniu dodatkowego kursu. Dzięki temu z darmowych przejazdów skorzystać będą mogli podróżujący do i z najdalej położonej części Kamiennej Góry.

Przypomnijmy, że bezpłatny transport dla mieszkańców Kamiennej Góry wprowadzony został pod koniec stycznia br. Dotychczas autobus kursował w dni robocze na trasie: ul. Jeleniogórska (parking naprzeciwko autokomisu), przez centrum miasta, do nowego cmentarza przy ul. Wałbrzyskiej i z powrotem. Już od pierwszego przejazdu cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem pasażerów. Korzysta z niego ponad 4000 osób miesięcznie.

Zadanie zrealizuje PKS Kamienna Góra autobusem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych.

Rozkład linii i godziny odjazdów dostępne są na przystankach.

Pozdrawiam


Marcin Ryłko
Rzecznik Prasowy Urzędu

Dodaj komentarz