W sobotę 30 maja w Opawie odbyła się impreza sportowa pod nazwą „Patrol Graniczny”. Od kilku lat na stadionie gromadzi się kilkuset biegaczy, rowerzystów oraz chodziarzy. Impreza jest kontynuacja „Biegu Wopisty” która na początku lat 2000 miała tu miejsce. Pomysłodawcą i organizatorem „Patrolu Granicznego” jest emerytowany oficer Wojska Polskiego Arkadiusz Dybiec, który z Urzędem Miasta w Lubawce zorganizował tegoroczną edycje. W kilku konkurencjach i dystansach wystartowało blisko pół tysiąca miłośników sportu z całego Dolnego Śląska wśród nich funkcjonariusze służb mundurowych. Wszyscy uczestnicy podkreślają sportową i koleżeńską atmosferę panująca podczas całej imprezy.
