W 2005 roku w Gimnazjum Nr1 w Kamiennej Górze odbył się turniej w którym uczniowie tej szkoły stanęli w szranki ze swoimi koleżankami i kolegami. W imprezie musieli wykazać się wiedzą o ruchu drogowym, oraz umiejętnościami poruszania się rowerem. W dzisiejszej dobie, kiedy do roweru doszły: deskorolka, hulajnoga, rolki i innego rodzaju urządzenia z których korzystają młodzi ludzie, rozwijające znaczne prędkości, przydałby się taki sprawdzian. Może warto wrócić do tego typu inicjatyw?
