Powołają Transgranicznego Zespołu ds. Transformacji Energetycznej i Zrównoważonego Rozwoju.

Dzisiaj w siedzibie Tauron Dystrybucja SA w Jeleniej Górze odbyło się kluczowe spotkanie z udziałem Arkadiusz Dybiec, Prezesa KSSEMP, poświęcone powołaniu Transgranicznego Zespołu ds. Transformacji Energetycznej i Zrównoważonego Rozwoju.
To inicjatywa, która łączy siły najważniejszych instytucji w naszym regionie, aby wspólnie działać na rzecz:
👉🏻 Bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców i przedsiębiorców.
👉🏻 Rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz efektywności energetycznej.
👉🏻 Współpracy międzysektorowej, obejmującej naukę, edukację oraz jednostki samorządu terytorialnego.
👉🏻 Zrównoważonego rozwoju na obszarze transgranicznym Polski, Czech i Niemiec.
W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele:
Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu (Delegatura w Jeleniej Górze)
Transformacja energetyczna to wyzwanie, które wymaga skoordynowanych działań na poziomie lokalnym i regionalnym, dlatego cieszymy się z tak szerokiej płaszczyzny porozumienia.

Dodaj komentarz