XXV Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych – Kamienna Góra 2026.
W środę, 27 maja 2026 roku, na stadionie lekkoatletycznym w Kamiennej Górze odbył się XXV Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Dolnośląskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Podaj Rękę”, działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.
W zawodach uczestniczyli sportowcy z całego Dolnego Śląska, reprezentujący m.in. Klub Olimpiad Specjalnych „Podaj Rękę”, Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamiennej Górze. Zawodnicy rywalizowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych, wykazując się ogromnym zaangażowaniem i sportowym duchem walki.
Nie zabrakło również gości – wydarzenie swoją obecnością uświetniły przedstawicielki władz powiatu kamiennogórskiego: starosta Małgorzata Krzyszkowska, członek zarządu Ewa Kulon, radna powiatu Zofia Kolat oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Promocji Cecylia Skulska.
Jedną z atrakcji mityngu był koncert Magdaleny Lubacz „Maluby” – influencerki, wokalistki disco polo oraz zwyciężczyni trzeciej edycji programu „Projekt Lady”.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, organizatorom oraz kibicom za stworzenie wyjątkowej atmosfery sportowej rywalizacji i integracji.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Kamiennogórskiego.

