DUŻA AWARIA NA KOLEI

AKTUALIZACJA GODZ 12:00
awaria urządzeń sterowania ruchem na posterunku Wrocław Grabiszyn została usunięta przez PKP PLK. Pociągi na całej sieci będą doznawać opóźnień wtórnych.
 
Informacja z godz 11;:00
Dzień dobry,
 
awaria urządzeń sterowania ruchem na posterunku Wrocław Grabiszyn. Polskie Linie Kolejowe szacują, że awaria zostanie usunięta między godz. 12 a 14.
 
Pociągi pomiędzy kursujące z/do Wrocławia Głównego z kierunków:
  • Jelenia Góra i Wałbrzych
  • Legnica, Lubin, Lubań i Zgorzelec
  • Wołów, Ścinawa i Głogów
  • Oleśnica
będą doznawać znacznych opóźnień.
 
Odwołano ok. 30 pociągów. Opóźnienia na sieci wynoszą od 20 do 60 minut.
 
Pociągi w relacjach Wrocław Główny – Trzebnica są odwołane do godz. 14. Pasażerowie, którzy korzystają z tego połączenia kursują autobusami komunikacji zastępczej w relacji Trzebnica – Wrocław Zakrzów. Wydłużyliśmy kursowanie wszystkich autobusów ze stacji Wrocław Zakrzów do stacji Wrocław Psie Pole, przez co jest możliwość kontynuowania podróży w kierunku Wrocławia Głównego innymi pociągami.
 
Informacje są na bieżąco przekazywane na platformie X Kolei Dolnośląskich: https://x.com/KolejeD
 
W załączaniu znajduje się nagranie Andrzeja Padniewskiego, koordynatora biura prasowego KD.
 
Pozdrawiamy serdecznie
 
Bartłomiej Rodak
rzecznik prasowy KD
781 707 083

Dodaj komentarz