AKTUALIZACJA GODZ 12:00
awaria urządzeń sterowania ruchem na posterunku Wrocław Grabiszyn została usunięta przez PKP PLK. Pociągi na całej sieci będą doznawać opóźnień wtórnych.
Informacja z godz 11;:00
Dzień dobry,
awaria urządzeń sterowania ruchem na posterunku Wrocław Grabiszyn. Polskie Linie Kolejowe szacują, że awaria zostanie usunięta między godz. 12 a 14.
Pociągi pomiędzy kursujące z/do Wrocławia Głównego z kierunków:
- Jelenia Góra i Wałbrzych
- Legnica, Lubin, Lubań i Zgorzelec
- Wołów, Ścinawa i Głogów
- Oleśnica
będą doznawać znacznych opóźnień.
Odwołano ok. 30 pociągów. Opóźnienia na sieci wynoszą od 20 do 60 minut.
Pociągi w relacjach Wrocław Główny – Trzebnica są odwołane do godz. 14. Pasażerowie, którzy korzystają z tego połączenia kursują autobusami komunikacji zastępczej w relacji Trzebnica – Wrocław Zakrzów. Wydłużyliśmy kursowanie wszystkich autobusów ze stacji Wrocław Zakrzów do stacji Wrocław Psie Pole, przez co jest możliwość kontynuowania podróży w kierunku Wrocławia Głównego innymi pociągami.
Informacje są na bieżąco przekazywane na platformie X Kolei Dolnośląskich: https://x.com/KolejeD
W załączaniu znajduje się nagranie Andrzeja Padniewskiego, koordynatora biura prasowego KD.
Pozdrawiamy serdecznie
Bartłomiej Rodak
rzecznik prasowy KD
781 707 083
