„Jedziemy na Bukówkę” to impreza plenerowa zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze. Inicjatywa skupiała środowiska dbające o ekologię, szkoły i instytucje samorządu lokalnego, które raz w roku sprzątały okolice zalewu, oraz uczestniczyły w działaniach integracyjnych.
