Aby edukacja i gospodarka szły w parze – wizyta Minister Edukacji Narodowej, Barbary Nowackiej na uczelniach wyższych
7 maja br. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dwóch wyjątkowych spotkaniach w Jeleniej Górze, podczas wizyty Minister Edukacji Narodowej, Pani Barbary Nowackiej w ramach trasy „Kierunek: Kompas Jutra”.
Pierwszym przystankiem na trasie była Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze, drugim – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Filia w Jeleniej Górze. KSSEMP reprezentował przedstawiciel Zarządu, Prezes Arkadiusz Dybiec.
Podczas spotkania na Uniwersytecie Ekonomicznym wśród zaproszonych gości znaleźli się: Poseł na Sejm RP, Pani Iwona Krawczyk, Dolnośląska Kurator Oświaty, Pani Ewa Skrzywanek, Pan Jerzy Łużniak – Prezydent Miasta Jeleniej Góry oraz Pani Jolanta Studniarek – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Jeleniej Górze.
Głównym celem wizyty na Uniwersytecie Ekonomicznym było przybliżenie idei projektu pn. ,,Uniwersytet Liderów”, który dynamicznie rozwija się od 2023 roku, angażując młodzież, środowisko akademickie oraz lokalny biznes. Wśród zaproszonych gości głos zabrał również Prezes Arkadiusz Dybiec, reprezentując środowisko gospodarcze regionu.
Wierzymy, że największy kapitał naszego regionu to ludzie: młodzi, zdolni, gotowi do działania, a reforma edukacji to temat, który dotyczy nas wszystkich – również jako pracodawców i partnerów rynku pracy. Jako Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości wierzymy, że nowoczesna i praktyczna szkoła to fundament, na którym buduje się przyszłość regionu, który posiada realne możliwości rozwoju i zatrudnienia.
Dziękujemy za interesujące spotkanie o przyszłości kształcenia.



