Nasi na Śnieżce

Pokłon dla Królowej 2024
W dniach 6-7 lipca 2024 roku trwała akcja organizowana przez Fundacja DKMS i Strażak na szlaku. Wchodząc na Śnieżkę strażacy promowali ideę dawstwa szpiku kostnego. Bazę dawców od lat tworzy DKMS, a od 4 lat strażacy wchodzą na kolejne szczyty Polskich gór.
W sobotę i niedzielę tysiąc strażaków z jednostek PSP i OSP weszło na Śnieżkę. Pokonywali trasę z Karpacz na szczyt Śnieżki w umundurowaniu bojowym, niektórzy szli z aparatami ochrony dróg oddechowym. Ekwipunek mógł więc ważyć nawet 20 kg.
Łącznie na szlak wyszło 998 druhen, druhów, ratowników medycznych, członków MDP, pracowników i funkcjonariuszy PSP oraz wielu sympatyków straży oraz Fundacji DKMS.
Akcja ze względu na duże zainteresowanie podzielono na dwa dni. Strażacy byli podzieleni województwami. Powiat kamiennogórski wchodził w niedzielę. Na wejście na Śnieżkę zdecydowali się druhowie z Pustelnika, OSP Marciszów, OSP Krzeszów i Pisarzowic.
Pisarzowice reprezentowało 5 druhen – Edyta, Justyna, Marta, Natalia, Marcelina oraz 5 druhów – Piotr, Tomasz, Grzegorz, Mariusz, Mateusz i członek MDP Antoni. Łącznie 11 osób.
Spod Hotel Gołębiewski Karpacz na szczyt Śnieżki szliśmy cztery godziny. Niestety Królowa nie chciała nam pokazać pięknych widoków i zaszła mgłą.
Fundacja DKMS zajmuje się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Współpraca między fundacją, a naszą jednostką będzie utrzymana i już w dniu 20 lipca podczas Dnia Chłopa w Pisarzowicach będzie można się zarejestrować i otrzymać szczegółowe informacje na temat działa Fundacji. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.dkms.pl

Dodaj komentarz