Festiwal Historyczny „Kroniki Odkrywców” w Chełmsku Śląskim

Już 27 lipca 2024 roku zapraszamy na II Sudecki Festiwal Historyczny „Kroniki Odkrywców” w Chełmsku Śląskim!

Czeka na Państwa mnóstwo atrakcji, w tym stoiska organizacji i samorządów wspierających rozwój kulturalny naszego regionu oraz kilka interesujących prelekcji.

Jednym z głównych punktów programu będzie wystąpienie Rafała Fronii, zatytułowane „Z Karkonoszy na Dach Świata…”.

Rafał Fronia to kartograf, himalaista, maratończyk, podróżnik oraz właściciel Wydawnictwa Turystycznego PLAN. Jest autorem książek o tematyce górskiej: „Anatomia Góry”, „Rozmowa z Górą” i „Skalny Pielgrzym”, a także powieści: „Pasażer bezpamięci” i „Inversio Temporis”. Brał udział w wyprawach na Broad Peak, oba Gaszerbrumy, Pik Lenina, Manaslu, Dhaulagiri, Makalu, Lhotse i Nanga Parbat, współtworzył program „Polski Himalaizm Zimowy”.

W maju 2019 roku otrzymał Nagrodę Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego za akcję ratunkową pod Nanga Parbat, podczas której udało się uratować Elisabeth Revol. W bieżącym roku został wyróżniony za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji pochowania Tomka Kowalskiego na grani Broad Peak. Mieszka pod Jelenią Górą, którą nazywa swoją „Małą Ojczyzną”.

Dołączcie Państwo do nas, aby posłuchać fascynujących wykładów prowadzonych przez wybitnych ekspertów i wspólnie odkrywać magię historii w sercu Sudetów.

Dodaj komentarz