UKRADŁ KARTĘ, A POTEM ZAPŁACIŁ ZA ALKOHOL

Wczoraj, po krótkim pościgu kamiennogórscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który najpierw ukradł swojej partnerce kartę bankomatową, a następnie skorzystał z niej żeby kupić… alkohol. Przestępstwo, o które jest podejrzany 56-latek zagrożone jest karą pozbawienia wolności od jednego roku nawet do 10 lat.

Jak się okazało, to partner kobiety, pomimo jej sprzeciwów wyciągnął z jej torebki kartę bankomatową i oddalił się w kierunku sklepu. Dzielnicowi wiedzieli, jak wygląda mężczyzna i znając swój teren, rozpoczęli poszukiwania złodzieja. W pewnym momencie zauważyli, że 56-latek przemieszcza się pomiędzy budynkami. Niestety na widok policjantów, podjął on decyzje o ucieczce. Ten pościg pieszy był krótki i zakończył się bardzo szybkim obezwładnieniem i zatrzymaniem uciekiniera.

Policjanci ustalili, że 56-latek zdążył skorzystać z karty, kupując w pobliskim sklepie alkohol, tym samym wyczerpując znamiona przestępstwa kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na przedstawienie zarzutów. Kradzież z włamaniem to przestępstwo, za które grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz