Kierowca z promilami

Kamiennogórska drogówka w niedzielne popołudnie, dzięki anonimowej informacji, zatrzymała 51-letniego kierującego, który w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo mundurowi zauważyli, że uszkodzenia samochodu pasują do wcześniej obsługiwanego zdarzenia, gdzie kierujący uciekł z miejsca. Teraz mężczyzna odpowie za te czyny.
W niedzielne popołudnie (16 czerwca 2024 r.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali wezwani do zdarzenia drogowego, podczas którego nieznany sprawca przy ulicy Słowackiego w Kamiennej Górze, uderzył w zaparkowany pojazd i uciekł z miejsca. Mundurowi sporządzili odpowiednią dokumentację, a także zabezpieczyli elementy samochodu.
Jak się okazało kilkanaście minut później, policjanci otrzymali informację o kierującym prawdopodobnie w stanie nietrzeźwości. Sprawdzili teren i widząc wskazany samochód, zajechali mu drogę. Podczas czynności było jasne, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie ma prawie 3 promile alkoholu.
Kamiennogórscy policjanci zauważyli również uszkodzenia na samochodzie, które odpowiadały wcześniejszemu zdarzeniu. Początkowo kierujący zaprzeczał, jednak po chwili przyznał, że to on jest sprawcą kolizji.
Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną, a także środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.
 
sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz