POLICJANCI URATOWALI ŻYCIE ZAGINIONEMU MĘŻCZYŹNIE

Natychmiastowa reakcja i sprawne działania policjantów uratowały życie zaginionemu mężczyźnie. 50 letni mieszkaniec Kamiennej Góry został odnaleziony w gęstych zaroślach, nieprzytomny, wychłodzony z ledwo wyczuwalnym pulsem. Profesjonalne i sprawne działania poszukiwawcze jak i ratownicze, pozwoliły na szybkie odnalezienie mężczyzny oraz ustabilizowanie jego funkcji życiowych do momentu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W dniu 11 czerwca br. dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze został powiadomiony o zaginięciu 50-letniego mieszkańca Kamiennej Góry, z którym rodzina straciła kontakt dzień wcześniej. Mężczyzna pozostawił list pożegnalny z którego wynikało, że ma myśli samobójcze.

W związku z powyższym na polecenie Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze podinsp. Mariusza Rusieckiego całej jednostce ogłoszony został alarm I kategorii.
Po wstępnych ustaleniach pierwsze czynności poszukiwawcze skierowali w stronę Góry Parkowej w Kamiennej Górze, skupiając się przede wszystkim na szybkości podjętych działań. Funkcjonariusze podzielili się na kilkuosobowe zespoły, co miało na celu szybsze przeczesanie terenu w sposób precyzyjny. Po pewnym czasie na szczycie Góry Parkowej, na polanie, w gęstych zaroślach, policjanci Wydziału Kryminalnego wspólnie z Dzielnicowym, znaleźli leżącego na ziemi, wychłodzonego, nieprzytomnego  mężczyznę, z którym nie było kontaktu. Sprawdzili jego funkcje życiowe i niezwłocznie udzielili mu pomocy przedmedycznej.

Na miejsce zdarzenia przybyli kolejni policjanci, wśród których był sierż.szt. Igor Maciołek-pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Lubawce na stanowisku Dzielnicowego. Funkcjonariusz ten posiada ukończony kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy w związku z czym od razu przystąpił on do fachowego udzielania pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który miał słabo wyczuwalny puls, zaburzony słaby oddech. Sierż.szt. Maciołek udrożnił mu drogi oddechowe poprzez zastosowanie rurki ustno-gardłowej, a następnie monitorował jego funkcje życiowe do przybycia Pogotowia Ratunkowego.
Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej, przetransportowali mężczyznę na desce ratowniczej 200 metrów dalej do drogi, przy której znajdowała się karetka. 50-latek został błyskawicznie przewieziony do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, gdzie podjęto walkę o jego życie.To kolejna sytuacja, w której policjanci z Kamiennej Góry udowodnili, że ochrona życia i zdrowia ludzkiego jest dla nas najważniejsza. Raz jeszcze przypominamy, w razie trudnej sytuacji życiowej nie powinniśmy się wstydzić PROSIĆ O POMOC!   

Dodaj komentarz