Anna Piontek otrzymała nominację na stanowisko dyrektora Centrum Kultury w Kamiennej Górze

Anna Piontek była dyrektor PAN Muzeum Ziemi w Warszawie otrzymała nominację na stanowisko dyrektora Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Burmistrz Janusz Chodasewicz powołał ją w drodze konkursu.
Anna Piontek jest doświadczoną menadżerką kultury, muzealniczką, kuratorką wystaw, historyczką i ekonomistką. W latach 2022–2024 była dyrektorką PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Zasiadała w Radzie Naukowej PAN Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie. Zawodowo była związana m.in. z Muzeum w Gliwicach i Muzeum w Chorzowie.
Kierowała projektami „Fotograficzne widzenie tradycji” (Etno Polska, Muzeum w Gliwicach 2020), „Sztuka w służbie Pamięci” (MKiDN, Narodowa kolekcja sztuki współczesnej, ŚCWiS 2021). Była kuratorką i współkuratorką wystaw, w tym o tematyce muzycznej, m.in. „Śląsk na winylu” (2016), „Truskawkowe pola – na zawsze” (2017), „Pre-tekst: Jerzy Milian” (2017/2018). Współtworzyła chorzowską Grubę Bluesa. Jest autorką publikacji biograficznych dot. Zygmunta Wicharego – pierwszej od lat 70. naukowej próby przybliżenia postaci muzyka.
 

Rafał Święcki
Rzecznik prasowy

Dodaj komentarz