7 czerwca policyjna akcja „Prędkość”

Od wczesnych godzin rannych dolnośląscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Wezmą w nich udział głównie funkcjonariusze z komórek ruchu drogowego, którzy sprawdzają między innymi, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Celem głównym działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Podczas ostatniej tego typu akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko tysiąc kierowców, którzy przemieszczali się różnego rodzaju pojazdami. Niestety wielu z nich jechało stanowczo za szybko…

Działania prowadzone przez policjantów mają m.in. charakter „kaskadowy”. Oznacza to częstą zmianę miejsca pomiaru prędkości, które uzależnione jest od występujących zagrożeń oraz intensywności łamania przepisów drogowych przez kierowców w danym obszarze.

Akcja ma na celu, nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawura, niedostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych i obowiązujących przepisów, niejednokrotnie prowadzi do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń.

Funkcjonariusze podczas tego typu działań wykonują czynności w taki sposób, aby wyrabiać u kierowców przeświadczenie, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu dla innych – nieuchronna.

Ostatnia tego typu akcja zakończyła się skontrolowaniem przez policjantów blisko tysiąca kierowców, którzy przemieszczali się różnego rodzaju pojazdami. Niestety wielu z nich jechało stanowczo za szybko i jazda ta zakończyła się postępowaniem mandatowych. Dla bezpieczeństwa warto zdjąć nogę z gazu…

 

asp. szt.

Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy

KWP

Dodaj komentarz