KIERUJĄCY POD WPŁYWEM I Z NARKOTYKAMI

W poniedziałkowy wieczór gwałtowny manewr kierującego wzbudził zainteresowanie legnickich policjantów, którzy pełnili służbę na terenie powiatu kamiennogórskiego. Jak się okazało 27-latek palił wcześniej marihuanę, a także posiadał ten narkotyk przy sobie. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków! Bądź odpowiedzialny!

W związku z zachowaniem mężczyzny podczas kontroli mundurowi podejrzewali, że może znajdować się pod wpływem środków zabronionych. W trakcie rozmowy 27-latek przyznał, że kilka chwil wcześniej palił marihuanę i to było przyczyną jego gwałtownego manewru. Te przypuszczenia oraz słowa potwierdził wykonany tester narkotykowy, wykazując również, że nie był to jedyny środek zażyty przez kierującego. Dodatkowo przy mężczyźnie policjanci znaleźli kilka porcji marihuany.

Mieszkaniec Kamiennej Góry będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny. Przestępstwa, o które jest podejrzany zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną. Mężczyzna musi się liczyć również z zakazem prowadzenia pojazdów.

Apelujemy – brałeś, nie jedź! Nie stwarzaj zagrożenia, bądź odpowiedzialny!

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz