Do Kamiennej Góry przyjedzie dom w częściach

Do Kamiennej Góry przyjedzie dom w częściach
W dniach od 8 do 15 kwietnia na ul. Ściegiennego (od skrzyżowania z ulicą J. Lompy do Ronda Niepodległości) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Jest to związane z transportem i montażem modułów domu komunalnego, który powstaje na tej ulicy.
– Do Kamiennej Góry przyjedzie 27 ogromnych modułów o wymiarach 12 × 4 m. Będą to gotowe, wykończone pomieszczenia mieszkalne i użytkowe. Fabryka domów wyposaża je w instalacje, okna i wyposażenie łazienek. Ekipa budowlana połączy je w całość w ciągu tygodnia – wyjaśnia burmistrz Janusz Chodasewicz.
Na całym odcinku ul. Ściegiennego od 8 do 15 kwietnia będzie obowiązywał całkowity zakaz parkowania. Codziennie w godzinach od 22 do 10 ulica będzie wyłączana z ruchu na odcinku wskazanym na załączonych zdjęciach. Prace związane z montażem modułów będą odbywały się nocą. Ma to na celu bezpieczny transport i montaż wielkogabarytowych modułów budynku. Modułowa technologia budowy budynku, duże rozmiary transportowanych elementów oraz brak miejsca na placu budowy nie dopuszcza innego sposobu montażu.
W tym okresie ul. Ściegiennego będzie drogą dwukierunkową, dojazd do poszczególnych nieruchomości będzie możliwy od strony ronda – ul. Papieża Jana Pawła II.
Wykonawca prac zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby prace zostały wykonane jak najszybciej i były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Technologia robót zapewnia realizację prac w czasie jednego tygodnia. Po montażu modułów zostaną wykonane prace wykończeniowe, instalacyjne oraz przy zagospodarowaniu terenu wokół budynku.
W ramach realizowanej inwestycji powstaną 24 niskoemisyjne komunalne lokale mieszkalne wraz z pomieszczeniami technicznymi, gospodarczymi, garażami oraz zagospodarowaniem terenu i miejscami parkingowymi.
 

Rafał Święcki
Rzecznik prasowy

Dodaj komentarz