PODSUMOWANIE AKCJI „TRZEŹWY PORANEK”

Prawie siedmiuset przebadanych kierujących i trzech mężczyzn, którzy nie powinni wsiąść za kierownicę, to podsumowanie akcji „trzeźwy poranek” Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. 49-latek wydmuchał 0,4 promila, a 57-latek miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo lubawscy funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego rowerzystę, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Piłeś – nie jedź!

Poniedziałkowy poranek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze rozpoczęli bardzo wcześnie, ponieważ dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu, brali udział w akcji o nazwie „Trzeźwy poranek” na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Podczas przeprowadzonych działań policjanci sprawdzili trzeźwość prawie 700 kierujących. Niestety jeden z nich wsiadł za kierownicę pomimo alkoholu w organizmie. Tuż po godzinie 6 w Marciszowie okazało się, że 49-latek z powiatu kamiennogórskiego znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. W wydychanym powietrzu miał 0,4 promila alkoholu. W tym dniu stracił prawo jazdy i na pewno nie odzyska go w najbliższym czasie, ponieważ czeka go zakaz prowadzenia pojazdów. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, a więc mając w organizmie poniżej pół promila, jest wykroczeniem, za które grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

Natomiast w trakcie kontroli trzeźwości w Marciszowie po godzinie 8 kamiennogórscy policjanci natrafili na 57-latka, który właśnie z powodu zakazu prowadzenia pojazdów, nie powinien wsiadać za kierownicę. Mężczyzna również trafi przed sąd za swoje zachowanie.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawce po godzinie 11 w Kamiennej Górze zauważyli dobrze znanego im 51-letniego rowerzystę, którego jazda pozostawiała wiele do życzenia. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

 

Dodaj komentarz