NIELEGALNE AUTOMATY DO GIER ORAZ NARKOTYKI W ODPŁYWIE

Kamiennogórscy kryminalni kolejny raz w ostatnich miesiącach uderzyli w nielegalną działalność hazardową na terenie miasta. Tym razem policjanci zabezpieczyli cztery automaty do gier, kilka tysięcy złotych gotówki, a dodatkowo zmyślne ukrycie narkotyków w odpływie zlewu nie przeszkodziło mundurowym w ich odnalezieniu podczas prowadzonych czynności. Karą za posiadanie nielegalnych automatów do gier jest grzywna w wysokości 100 tysięcy złotych od jednej maszyny, a organizacja gier hazardowych wiąże się z pozbawieniem wolności do 3 lat.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, którzy zajmują się przestępczością gospodarczą w ostatnich miesiącach intensywnie pracują nad miejscami organizacji nielegalnego hazardu i konsekwentnie likwidują obiekty, w których odbywa się ten proceder.

W ubiegłym tygodniu uzyskane przez kryminalnych informacje pozwoliły na sprawdzenie dwóch miejsc na terenie Kamiennej Góry, gdzie podejrzewano nielegalną działalność. Policjanci we współpracy z biegłym zabezpieczyli kolejne już cztery automaty do gier, kilka tysięcy złotych i nie był to koniec ich odkryć. W trakcie przeprowadzanych czynności ujawnili środki, których posiadanie jest zabronione. Zmyślnie, narkotyki ukryte były w odpływie zlewu, co nie przeszkodziło kamiennogórskim policjantom w ich odnalezieniu.

W trakcie kilkumiesięcznych działań prowadzonych przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, mundurowi zabezpieczyli ponad dwadzieścia tego typu urządzeń. Całość sprawy ma charakter rozwojowy.

Posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat. Natomiast posiadanie środków zabronionych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

https://kamienna-gora.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/422/422-228756.mp4

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz