Utrudnienia w ruchu kołowym

W poniedziałek, 26 lutego ruszą prace przy przebudowie przy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze. W tym rejonie należy spodziewać się komunikacyjnych utrudnień. Zmieni się trasa przejazdu miejskich autobusów. To kolejna inwestycja komunikacyjna miasta Kamienna Góra.
 
Będzie to pierwszy etap prac budowlanych związanych z przebudową tej drogi na odcinku od skrzyżowania z drogą wewnętrzną przy ul. Nowej do ul. Azaliowej.
Na czas prowadzenia robót zostanie wprowadzona organizacja ruchu zastępczego i wyłączony z użytkowania parking przy ul. Słowackiego. Dojazd do nieruchomości przez plac budowy (z ewentualnymi utrudnieniami) zostanie zapewniony jedynie mieszkańcom, pojazdom uprzywilejowanym oraz służbom komunalnym.
W okresie prowadzenia robót komunikacja miejska nie będzie dojeżdżała do przystanku przy ul. Słowackiego (ogródki działkowe), który czasowo zostanie wyłączony z rozkładu jazdy. Autobus będzie docierał do przystanku zlokalizowanego przy budynku przy ul. Słowackiego 25 i następnie skręcał w ul. Nową.
– W ramach prac zostanie przebudowana sieć kanalizacji deszczowej, istniejące miejsca parkingowe, wjazdy i dojścia do nieruchomości w obrębie działek gminnych, schody terenowe, chodniki i jezdnia. Dodatkowo powstaną nowe doświetlone przejścia dla pieszych wraz z 14 miejscami parkingowymi usytuowanymi wzdłuż stadionu – wyjaśnia Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry.
Przepraszamy za te utrudnienia, prosimy o wyrozumiałość oraz w miarę możliwości ograniczenie do minimum dojazdu samochodami do nieruchomości w okresie trwania robót budowlanych. Planowany termin zakończenia prac I etapu to lipiec — sierpień 2024 r.
Rejon prowadzenia prac podczas pierwszego etapu na załączonej mapie oznaczono kolorem czerwonym.

Dodaj komentarz