KOSZTOWNA ZNAJOMOŚĆ INTERNETOWA. NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

W wirtualnym świecie, roi się od portali społecznościowych, czy stron internetowych na których nie trudno o możliwości szybkiego i łatwego nawiązania nowych znajomości. Ukryci za ekranem komputera, wyświetlacza w telefonie, nabieramy śmiałości do pogłębiania nowo odkrytych relacji. STOP!!! Czy wiesz z kim nawiązałeś kontakt i jakie są jego intencje wobec Ciebie? Przeczytaj, zanim dasz się oszukać.

70-letnia mieszkanka powiatu kamiennogórskiego, nawiązała kontakt na jednym z portali społecznościowych z mężczyzną, podającym się za obywatela USA, przebywającego na zagranicznej misji. W przeciągu trzech miesięcy, mężczyzna stopniowo wzbudzał zaufanie kobiety, składał obietnice zakupu domu i osiedlenia się na stałe w Polsce. Niczego nie świadoma kobieta, kierując się dobrą wolą, uległa manipulacjom oszusta, który pod zasłoną fałszywej historii życiowej, prosi o pomoc w zakupie biletu lotniczego, pożyczek, jednocześnie zapewniając o ich zwrocie, który nigdy nie następuje. Ta kosztowna znajomość, przyniosła kobiecie straty w wysokości ponad 45 tys. zł.

Stosowanie dobrze znanych oszustom technik manipulacji, a także gra na emocjach, to nieodzowny element wykorzystywany, w celu osiągnięcia zamierzonego celu!

Bądź czujny podczas nawiązywania nowych znajomości!!!

mł. asp. Elwira Hajduga
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz