OSZUSTWO NA KRYPTOWALUTY I „ZDALNY PULPIT” – NIE DAJ SIĘ NABRAĆ!

Prawie 70 tysięcy złotych utracił kamiennogórzanin, który został przekonany o prawdziwości i pewności zysku, jeśli zainwestuje w kryptowaluty. Oszuści przekonali 54-latka do instalacji oprogramowania służącego do zdalnej kontroli urządzenia przez internet i „wyczyścili” jego konto. Po raz kolejny kamiennogórscy policjanci ostrzegają przed internetowymi przestępcami!

W internecie pojawia się wiele ofert, które mają służyć przyciągnięciu uwagi. Klient, którego zainteresuje reklama, jest przekonywany o pewnym i szybkim zysku. Niestety wiele z tych propozycji to oszuści, którzy tylko czekają na dogodną chwilę, aby dokonać kradzieży oszczędności oraz wyłudzenia danych, które posłużą do wzięcia kredytu. Ku przestrodze kamiennogórska policja publikuje kolejną odsłonę oszustwa na kryptowaluty oraz „zdalny pulpit”.

W środę do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zgłosił się 54-latek, który postanowił skusić się na inwestycję w kryptowaluty. Podczas rozmowy z konsultantem został przekonany o prawdziwości i pewności zysku. Został poproszony o zainstalowanie aplikacji służącej, jak się okazało, do kontroli urządzenia. W tym wypadku mężczyzna stracił prawie 70 tysięcy złotych.

Po raz kolejny apelujemy, uważajmy na programy tzw. „zdalny pulpit”, które służący do kontrolowania urządzeń przez internet – jeśli zainstalujesz ją podczas rozmowy, utracisz dostęp do swojego telefonu czy komputera!
Jeśli Twój rozmówca proponuje zainstalowanie dodatkowego oprogramowania – możesz być prawie pewny, że to oszustwo!
NIGDY NIKOMU nie udostępniaj swojego konta bankowego i danych logowania! Tylko posiadacz konta może się do niego logować i wykonywać transakcje.

Ostrzegajmy przed tymi oszustwami swoich bliskich!

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz