Kamienna Góra wychodzi z mieszkaniowego dołka

Kamienna Góra wychodzi z mieszkaniowego dołka
Po latach zastoju, w Kamiennej Górze widać ożywienie w zakresie budownictwa mieszkaniowego. W mieście przybędzie około 230 mieszkań komunalnych, Towarzystwa Budownictwa Społecznego i deweloperskich.
– Jeszcze w tym roku do budynku komunalnego przy ul. Ściegiennego wprowadzą się 24 rodziny. Dom powstaje w ekspresowym tempie, dzięki konstrukcji modułowej. Gotowe elementy mają przyjechać do Kamiennej Góry w marcu i zacznie się ich montaż. Można powiedzieć, że budynek będzie rósł w oczach – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
Koszt jego budowy to 11,8 mln zł. Tę sumę prawie w całości pokryją dotacje z Banku Gospodarstwa Krajowego. Nowy dom będzie miał prawie 1600 metrów kw. powierzchni użytkowej, wysokie na 9 metrów trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną, która pomieści 10 garaży.
Miasto Kamienna Góra w tym roku zacznie kolejną budowę domu komunalnego. Będzie w nim 15 mieszkań. Inwestycja powstanie w miejscu zrujnowanej, wysiedlonej kamienicy w śródmieściu przy alei Wojska Polskiego 25.
– Mamy już 6 milionów złotych dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego na ten cel – dodaje burmistrz Janusz Chodasewicz.
Inny segment rynku mieszkaniowego wypełnia w Kamiennej Górze Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Na działce przy ul. Staszica trwa budowa domu z mieszkaniami na wynajem. Lokum znajdzie w nim 18 rodzin. To wspólny projekt finansowany przez TBS, miasto Kamienna Góra i dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.
Pod koniec stycznia w podobnej formule finansowania TBS zacznie budowę budynku przy ul. Broniewskiego (29 mieszkań).
Na inwestycje w Kamiennej Górze w ostatnich latach zdecydowali się także deweloperzy. Powstają dwa domy wielorodzinne z mieszkaniami na sprzedaż przy ul. Staszica. Będzie w nich ok. 70 lokali o różnej wielkości.
Inny deweloper rozpoczął budowę budynków wielorodzinnych na osiedlu Krzeszowskim. W pierwszym etapie ma tam powstać 75 mieszkań w dwóch domach.
 

Rafał ŚwięckiRzecznik prasowy

Dodaj komentarz