POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM WYBRAŁ SIĘ NA ZAKUPY

O tym, że policjanci są czujni przez całą dobę bez względu na czas, przekonał się poszukiwany listem gończym mężczyzna. W środę wieczorem, dwóch kryminalnych kamiennogórskiej jednostki po służbie, podczas zakupów w markecie, rozpoznało 24-latka, który miał trafić za kratki za popełnione wcześniej przestępstwo narkotykowe. Mundurowi uważnie obserwowali mężczyznę, a kiedy nadarzyła się dogodna okazja dokonali jego zatrzymania.

W środę wieczorem, 3 stycznia 2024 roku, dwóch mundurowych po służbie spotkało się w jednym z marketów na terenie miasta podczas codziennych zakupów. Tak to już jest, że policjanci pomimo wolnego czasu, uważnie obserwują otoczenie. Tym razem w czasie rozmowy zauważyli, że w sklepie pojawił się znany im mężczyzna.

Policjanci mieli świadomość, że 24-latek był poszukiwany listem gończym za popełnione wcześniej przestępstwo narkotykowe. Mężczyzna miał trafić za kratki na kilkadziesiąt dni w ramach kary zastępczej za grzywnę, której nie zapłacił.

Kryminalni niezwłocznie powiadomili swoich kolegów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy pełnili w tym dniu służbę. Sami obserwowali poszukiwanego mężczyznę, a następnie dokonali jego zatrzymania przed marketem. Mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego był zaskoczony obrotem sytuacji i szybkim działaniem policjantów.

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz