TRZECH NIEODPOWIEDZIALNYCH KIERUJĄCYCH

Podczas wczorajszych działań pod nazwą „Alkohol i narkotyki” na terenie powiatu kamiennogórskiego policjanci kamiennogórskiej drogówki zatrzymali rankiem dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości, natomiast popołudniu mundurowi z legnickich oddziałów prewencji wyeliminowali z ruchu 18-latka pod wpływem narkotyków. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy zmierzą się z konsekwencjami prawnymi swojego zachowania.

Po godzinie 7:00 na terenie Marciszowa policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 58-latka, który w wydychanym powietrzu miał ponad pół promila alkoholu. Kilkanaście minut później również na terenie Marciszowa w ręce drogówki wpadł 33-latek, który również wydmuchał ponda pół promila alkoholu. Obydwaj mężczyźni są mieszkańcami powiatu kamiennogórskiego.

Natomiast około godziny 18:00 na terenie Kamiennej Góry policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy, którzy pełnili służbę na terenie naszego powiatu zatrzymali do kontroli 18-latka z powiatu jaworskiego, którego zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Wykonany tester potwierdził przypuszczenia policjantów.

Nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków wiążę się z poważnymi konsekwencjami – wysoką karą pieniężną, zakazem prowadzenia pojazdów oraz nawet 3 latami pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz