ZATRZYMANY PO POŚCIGU

Po krótkim pościgu w trakcie, którego uciekinier spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu i wjechał w dwa samochody oraz budynek, policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy zatrzymali 47-latka z powiatu kamiennogórskiego. Mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo znajdował się pod wpływem narkotyków. Dalsze postępowanie za popełnione przez niego przestępstwa będą prowadzić kamiennogórscy policjanci, grozić mu może nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna jednak nie zamierzał poddać się czynnościom i rozpoczął ucieczkę. Przy ulicy Licealnej w Kamiennej Górze wjechał w betonowy słupek, a następnie w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy i budynek.  Na szczęście nikt podczas tych nieodpowiedzialnych manewrów nie ucierpiał. 47-latek został szybko obezwładniony i zatrzymany przez policjantów z Legnicy.

Jak się okazało mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a tester wykonany przez legnickich mundurowych potwierdził ich przypuszczenia, że znajduje się pod wpływem narkotyków.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze z powodu spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym nałożyli na mieszkańca powiatu kamiennogórskiego mandat w wysokości 2500 złotych.

Dalsze czynności związane z popełnionymi przez mężczyznę przestępstwami prowadzić będą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Grozić mu może nawet 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz