POLICJANCI POMOGLI OSOBIE BEZDOMNEJ

Podczas nocnego patrolu opuszczonego terenu dworca policjanci Komisariatu Policji w Lubawce zauważyli w wiacie zziębniętego mężczyznę, który przyznał, że nie ma gdzie się podziać. Panująca ujemna temperatura jest zagrożeniem dla życia i spanie w takich warunkach mogłoby być niebezpieczne, więc tej nocy policjanci zadecydowali, że 47-latek otrzyma schronienie w kamiennogórskiej jednostce. Dzięki zaangażowaniu dzielnicowego już w kolejnych dniach znalazł miejsce w ośrodku dla bezdomnych. Widzisz, że ktoś może potrzebować pomocy? Reaguj!

Od kilku dni na terenie powiatu kamiennogórskiego panuje temperatura poniżej zera stopni Celsjusza. Spanie na otwartym powietrzu w takich warunkach groziłoby wychłodzeniem i zagrożeniem dla życia i zdrowia. Policjanci, jak co roku, w czasie swojej służby sprawdzają miejsca opuszczone czy nie przebywają w nich osoby bezdomne.

W ubiegłym tygodniu policjanci prewencji Komisariatu Policji w Lubawce w czasie nocnego patrolu sprawdzali opuszczony dworzec pod kątem osób, które mogą potrzebować pomocy. W wiacie zauważyli 47-letniego mężczyznę, który w trakcie rozmowy wyznał, że nie ma gdzie spać i nie posiada również żadnej bliskiej rodziny, która mogłaby mu pomóc.

Mundurowi postanowili, że schronienie tej nocy otrzyma w kamiennogórskiej jednostce policji, natomiast zaangażowanie lubawskiego dzielnicowego pozwoliło na znalezienie dla niego miejsca w kolejnych dniach w ośrodku dla bezdomnych.

Nie przechodźmy obojętnie obok osób, które mogą potrzebować pomocy. Jeśli posiadacie informację o osobach bezdomnych można je przekazać odpowiednim służbom jak Ośrodek Pomocy Społecznej czy Policja.

Dodatkowo istnieje również możliwość zaznaczenia miejsca obecności takiej osoby na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w zakładce „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Dzięki temu policjanci oraz inne służby sprawdzą tą informację i być może będą w stanie jej pomóc.

sierż. szt. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

 

Dodaj komentarz