POLICJANT „NA WOLNYM” ZATRZYMAŁ SPRAWCĘ KRADZIEŻY DRZEWA

Kryminalny z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w czasie wolnym od służby zorientował się, że na terenie pobliskiego lasu ktoś prawdopodobnie dokonuje nielegalnej wycinki drzewa. Już po kilkunastu minutach od otrzymania rysopisu, zatrzymał 40-latka odpowiedzialnego za ten czyn. Kradzież drzewa z lasu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanta Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, będąc w czasie wolnym od służby, zainteresował dźwięk powalonego drzewa i piły spalinowej w pobliskim lesie. Postanowił skontaktować się z leśniczym, który potwierdził jego podejrzenia, że w tej zalesionej części, nikt nie posiada pozwolenia na wycinkę drzewa.

Jak się okazało mężczyzna, który ciął drewno, zorientował się, że jego czyn może być odkryty i oddalił się z miejsca. Policjant uzyskał informację o rysopisie sprawcy i postanowił pomóc w jego poszukiwaniach. Już po kilkunastu minutach mundurowy rozpoznał podejrzewanego o ten czyn 40-latka i go zatrzymał. Następnie przekazał mieszkańca powiatu kamiennogórskiego swoim kolegom z Wydziału Kryminalnego w służbie, którzy wykonali czynności procesowe z mężczyzną.

Wartość strat wyniosła ponad 800 złotych. Ten czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo w takiej sytuacji sąd orzeka nawiązkę dla pokrzywdzonego w wysokości podwójnej wartości drzewa.

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz