KRADŁ TABLICE REJESTRACYJNE I PALIWO NA STACJACH

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze dzięki intensywnej pracy operacyjnej zatrzymali 24-latka z Wałbrzycha, który kradł tablice rejestracyjne na terenie miasta Kamienna Góra. Następnie używał ich w czasie tankowania paliwa, za które nie zamierzał płacić. Dodatkowo policjanci odkryli, że mężczyzna może być również odpowiedzialny za kradzież kilkuset litrów paliwa oraz m.in. gwoździ, do której doszło na początku listopada na terenie budowy. Mężczyźnie przedstawiono kilkanaście zarzutów, za które grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w ostatnich tygodniach pracowali nad sprawą kradzieży tablic rejestracyjnych z terenu miasta Kamienna Góra. W trakcie przeprowadzanych czynności wyszło na jaw, że sprawca wykorzystuje je do kradzieży paliwa na stacjach.

Ten proceder przerwali kamiennogórscy kryminalni, którzy wykonali szereg czynności. Pozwoliły one na wytypowanie podejrzewanego o ten czyn 24-latka z Wałbrzycha, a następnie jego zatrzymanie. Podczas prowadzonych działań policjanci odkryli, że mężczyzna może być również odpowiedzialny za kradzież z włamaniem, do której doszło na początku listopada na terenie budowy, podczas której skradziono kilkaset litrów paliwa oraz między innymi… gwoździe.

Straty z tytułu tych przestępstw wyniosły prawie 6000 złotych. Mężczyźnie przedstawiono w sumie kilkanaście zarzutów. Najpoważniejszy z nich dotyczy kradzieży z włamaniem, za który grozi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że po zmianach w Kodeksie Karnym kradzież tablic rejestracyjnych oraz ich nieuprawnione używanie jest przestępstwem, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz