Święto Niepodległości w Lubawce

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości potrwają w Lubawce dwa dni. Głównym ich punktem będzie uroczysta prezentacja hejnału, który będzie rozbrzmiewał z ratuszowej wieży codziennie w południe.
 
Pierwszego dnia obchodów zaplanowano uroczystą Akademię Patriotyczną, którą zaprezentuje zespół wokalno-instrumentalny, złożony z uczniów i uczennic Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespołu „Wrzos” oraz Orkiestry Dętej.
 
Drugi dzień obchodów rozpocznie się Mszą Świętą za Ojczyznę, która sprawowana będzie w kościele parafialnym. Później będzie miał miejsce uroczysty przemarsz na rynek, gdzie o godz. 11:11 odśpiewany zostanie hymn. Następnie zostaną wręczone odznaczenia za wysługę lat członkom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz złożone ślubowania przez druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W samo południe będzie miała miejsce prezentacja hejnału, skomponowanego przez kapelmistrza lubawskiej Orkiestry Dętej – Ryszarda Migdalskiego. Po oficjalnej części wydarzenia, wszyscy mieszkańcy zostaną zaproszeni na ciepłe danie. Gminne obchody zakończone zostaną w Chełmsku Śląskim, gdzie o godz. 15:00 odbędzie się koncert patriotyczny pt. „Moja Ojczyzna”. Bezpłatne zaproszenia na wydarzenie można odbierać w Wiejskim Domu Kultury do piątku.
 
 
Z poważaniem
Rafał Czura
MGOK Lubawka

Dodaj komentarz