Postępują prace na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej.

Dobra pogoda sprawia, że prace budowlane na cmentarzu ul. Wałbrzyskiej przebiegają w szybkim tempie. W przyszłym tygodniu na głównej alei ekipa budowlana zacznie układać wyczekiwaną od lat nawierzchnię. Ułożą tam prawie 400 m bieżących kostki betonowej.
Trwają też roboty przy budowie domu pogrzebowego. Obiekt o powierzchni 200 m kw. będzie gotowy w październiku przyszłego roku. Mieszkańcy niezależnie od wyznania będą mogli w nim żegnać bliskich w godnych warunkach.
Realizacja obu tych zadań będzie kosztowała prawie 5 mln zł, z czego 4,4 mln zł miasto Kamienna Góra pozyskało z rządowego programu „Polski Ład”.
Nekropolia na ul. Wałbrzyskiej będzie funkcjonowała przez najbliższe dziesięciolecia. Miasto Kamienna Góra stara się dwukrotnie powiększyć jej obszar. Na początku tego roku Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekazał gminie ponad półhektarową działkę ze swoich zasobów.
– Nekropolia na ul. Wałbrzyskiej posiada jeszcze wolne miejsca do pochówków, ale w kilkuletniej perspektywie musimy przygotować się do jej rozbudowy. Nabywamy sąsiednie działki, tę od KOWR-u i kolejne od osób prywatnych – wyjaśnia burmistrz Janusz Chodasewicz.

Dodaj komentarz